PureFlow

 PureFlow to wyjątkowo lekki materiał filtrujący będący alternatywą dla innych materiałów takich jak piasek czy szkło filtracyjne.
PureFlow gwarantuje przejrzystą wodę pozbawioną metali, materiałów chemicznych i sztucznych barwników.

Opatentowany i produkowany w Niemczech PureFlow pasuje do filtrów piaskowych, dakronowych oraz kartuszowych. 

PureFlow składa się z trzech termicznie związanych w jednej warstwie specjalnych włókien, doskonale filtrujących wodę w filtrach basenowych, wannach spa, oczkach wodnych, jak również akwariach itp.

Przy filtracji PureFlow, ze względu na wysoki stopień osadzania można zrezygnować z flokulantów, konieczność płukania filtra została zredukowana o połowę !

» 1 kg PureFlow zastępuje 80 kg piasku.
» Przepływ wody do 80m/h

 


Sposób zastosowania:

Użycie materiału filtrującego PureFlow jest genialnie proste! W miejsce dotychczas stosowanego materiału filtrującego (filtra) wystarczy włożyć kostki materiału filtrującego PureFlow i włączyć pompę. Gdy PureFlow rozpocznie proces filtracji i zostanie zabrudzony, wystarczy włączyć płukanie wsteczne lub wypłukać PureFlow mocnym strumieniem wody i zastosować go ponownie. Stosując się do zaleceń producenta materiał filtrujący PureFlow wystarczy na okres około 5 lat w zależności od stopnia zabrudzenia wody.

Filtrowanie wody:

Doprowadzona woda zagęści poszczególne segmenty PureFlow. Na nim zatrzymają się cząstki brudu i nawet najdrobniejsze zawiesiny. Woda przedostaje się prawie bez oporu poprzez filtr (przepływ wody 80m/h), oczyszczana jest do krystalicznie czystej postaci i doprowadzana z powrotem do zbiornika.

Płukanie wsteczne:

Podczas płukania wstecznego woda prowadzona jest w odwrotnym kierunku z powrotem do obudowy filtra. Ten odwrócony strumień wody pozwala na oddzielenie poszczególnych segmentów PureFlow i uwalnia cząstki brudu, które są z kolei wypłukiwane.